Ekosystem Apple – dobre rozwiązanie czy tylko marketing?

0
515

O ekosystemie Apple słyszał każdy, kto choć trochę interesuje się technologią. Jego użytkownicy wspominają bezproblemową synchronizację danych i multimediów pomiędzy urządzeniami jako jeden z elementów przekonujących ich do sięgnięcia po tę właśnie platformę. Czy rzeczywiście ekosystem Apple jest wart wymiany swoich urządzeń na wyprodukowane przez Apple?

Co takiego właściwie oferuje ekosystem Apple?

Decydując się na zakup iPhone, zyskujemy wydajne, świetne wykonane i dobrze wyposażone urządzenie w dość wysokiej cenie, choć porównywalnej z niektórymi konkurentami. Kupując iPada, nabywamy doskonale wykonany tablet, o mocnym procesorze i świetnym czasie pracy na baterii. Z kolei sięgając po MacBooka, kupujemy nowoczesny laptop ze świetnym ekranem, doskonałą mobilnością (zarówno ze strony baterii, jak i wagi urządzenia) i  wykonanym z najlepszych materiałów. Jednak kupując je wszystkie, możesz doświadczyć synergii, którą daje ich współpraca. Możesz zacząć niemal dowolne zadanie na jednym urządzeniu i kontynuować na kolejnym – bez znaczenia skąd i dokąd idziesz. Taka współpraca pomiędzy urządzeniami w ogromnym stopniu zwiększa produktywność – nic dziwnego więc, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na przesiadkę właśnie na Apple. Rozpocznij tworzenie prezentacji, dokumentu testowego czy arkusza kalkulacyjnego na jednym urządzeniu, by kontynuować na kolejnym. Czytaj książkę w domu na tablecie, a po wyjściu kontynuuj w komunikacji miejskiej od tej samej strony. Współdziel zapisane zakładki, otwarte karty w przeglądarce, a nawet zapisane hasła pomiędzy urządzeniami. Jeszcze nigdy synchronizacja danych, maili, kalendarzy, kontaktów czy multimediów nie była tak prosta. Nigdy więcej nie będziesz zastanawiał się nad tym, na którym urządzeniu zapisałeś dokument, zdjęcie czy plik – wszystko dostępne jest od razu na wszystkich.

Czy trzeba kupować nowe urządzenia?

Przed przesiadką na rozwiązania Apple wiele osób powstrzymują obawy o wysokie ceny urządzeń. I choć faktycznie ceny nowych telefonów, tabletów czy laptopów tej marki mogą przyprawić o zawrót głowy, to wcale nie musisz sięgać po nowe modele, by cieszyć się pełnią oferowanej funkcjonalności. Apple zapewnia długie wsparcie techniczne, wydając aktualizacje nawet na starsze urządzenia. Dlatego wystarczy np. używany iPhone XR, kilkuletni tablet i wcale nie najnowszy MacBook, by poczuć, w czym tkwi siła tego ekosystemu. Najprawdopodobniej nie będziesz chciał wrócić do tego, co było dawniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here