ile youtube płaci za wyświetlenia

Coraz bardziej pożądaną pracą staje się nagrywanie filmów na youtube. Jest to nie tylko bardzo kreatywne zajęcie, ale potrafi także przynieść spore zyski w postaci pieniędzy. Na pewno wiele osób zastanawia się ile youtube płaci za wyświetlenia.

Po karierze wielu najpopularniejszych twórców możemy domyślać się, że są to niemałe kwoty. Nadal wielu ludzi podchodzi sceptycznie do tego pomysłu, ponieważ są ślepo zapatrzeni w pracę na etacie, jednak ostatnie lata pokazują, że to naprawdę dobra i poważna ścieżka rozwoju kariery.

Tym bardziej, że na reklamach można naprawdę nieźle zarobić i nie jest to żadna tajemnica. Nadal jest wielu ludzi, którzy mówią, że praca youtubera to nie jest praca, a twórcy internetowi nie mają pojęcia o prawdziwej pracy. Jest to jednak bardzo pejoratywne i krzywdzące określenie. Przy nagrywaniu filmów jest naprawdę dużo pracy. Wszystko zaczyna się od napisania scenariusza, następnie trzeba nagrać dobry film, a potem go jeszcze zmontować i wrzucić na internet. Wszystko to zajmuje naprawdę dużo czasu i potrafi pochłonąć dużo pieniędzy. Jednak wszystko to daje potem swoje efekty o czym niektórzy mogli się już przekonać.

ile youtube płaci

Treści, które publikujemy muszą być naprawdę dobrej jakości i posiadać wysoki poziom, żeby przebiły się do szerszej publiczności. Do tego dobrze jest publikować filmy, które są promowane przez algorytm YouTube. Czasami bardzo ciężko jest się do tego dopasować, ale jak już to zrobimy to możemy liczyć na bardzo duże zarobki. Oczywiście Polska jest nadal daleko za Stanami Zjednoczonymi pod względem zarobków, ale powoli ta tendencja się zmienia i coraz więcej polskich twórców zarabia godziwe pieniądze. Oczywiście musimy pamiętać, że to wcale nie jest łatwy zarobek i jak wszędzie wymagany jest duży nakład pracy.

Zarobki zależą od tego jak duży kanał posiadamy, jakie treści na nim zamieszczamy oraz jak aktywni są nasi widzowie. Wszystkie te aspekty wpływają na wysokość zarobków. Oczywiście nie da się co do złotówki określić dokładnie zarobków z youtube, ale można je mniej więcej oszacować. Na pewno wielu ludzi zadaje sobie pytanie z czego tak naprawdę twórcy internetowi czerpią pieniądze. Przede wszystkim główny i bezpośredni dochód stanowią reklamy. Wszystko też zależy od tego jakie filmy nagrywamy i jacy reklamodawcy zechcą z nami współpracować. Ważne, żeby nasze filmy były oryginalne i wykonane dobrze pod względem jakości.

Jeśli potraktujemy naszą pracę poważnie to wtedy możemy liczyć na wysokie zarobki. Najlepiej zarabiają ci, którzy traktują pracę na youtube jako pracę na pełen etat. Średnio za tysiąc wyświetleń możemy otrzymać zaledwie 0,08 grosza. Nie jest to imponująca kwota jednak zarobki zależą przede wszystkim od publikowanych treści. Średnio przeciętne polskie kanały potrafią miesięcznie zarobić około 9-10 tysięcy złotych. Twórcy, którzy są bardziej rozpoznawalni i posiadają większe kanały potrafią zarobić nawet ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Trzeba pamiętać jednak, że te zarobki wynikają tylko z reklam.

pieniądze

Twórcy internetowi dodatkowo mogą zarobić na kontrakcie reklamowym, filmie sponsorowanym oraz kodach promocyjnych. Wszystkie te sposoby zarobku często potrafią przewyższyć zyski z reklam i nie powinno być to żadną niespodzianką. Za jednorazową współpracę z popularną marką twórca może otrzymać od tysiąca do nawet trzydziestu tysięcy złotych. Wszystko oczywiście zależy od tego jak bardzo popularny kanał posiadamy oraz jaką mamy renomę na rynku.

Pewne jest, że znane marki nie chcą podejmować współpracy z kanałami o niezbyt dobrej reputacji, ponieważ to może źle wpłynąć na ich dobre imię. Kwoty, które zarabiają polscy youtuberzy nadal są zdecydowanie mniejsze niż u naszych zachodnich sąsiadów jednak wszystko idzie w dobrym kierunku. Wkrótce może zrównamy się pod względem zarobków. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsza jest pasja i tworzenie filmów takich jakie sami chcielibyśmy oglądać. W innym przypadku nasze zajęcie jest całkowicie pozbawione sensu i szybko może się nam niestety znudzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here