Folia stretch – transparentna, czy czarna?

0
935

Zakup niektórych podstawowych elementów wyposażenie pozornie nie powinien być skomplikowany. Po prostu znajdujemy hurtownię, która jest w stanie zapewnić nam satysfakcjonującą realizację i składamy zamówienie na ilość, która jest dla nas odpowiednia. Praktyka mimo wszystko często pokazuje nam, że niezwykle mocno mylimy się pod tym względem i coś, co teoretycznie jest proste, może okazać się kwestią do poważnego przemyślenia.

Czujesz się skołowany i nie wiesz, o co chodzi? W takim razie, jaka folia stretch będzie odpowiednia dla Twojej firmy? To przecież tak proste pytanie i tak błahy problem, że nie powinien być on dla Ciebie wymagający. Czy na pewno? Zastanówmy się nad tym wspólnie w dalszej części przygotowanego tekstu, ponieważ głębsze rozważania i wnioski mogą być zaskakujące!

Kolor i cena folii

Czy kolor folii ma znaczenie? W kolejnej części dowiesz się kwestii technicznych. Teraz odpowiedzmy sobie więcej na temat ceny. Otóż tak! Folia stretch bezbarwna będzie dużo tańsza niż produkt w kolorze czarnym.

Jak jednak obniżyć koszty ewentualnego zakupu produktu barwionego, skoro musisz go używać? Warto robić zapasy. Nawet jeśli pozornie nie potrzebujesz tak dużej dostawy, masz pewność, że ją wykorzystasz, ponieważ folia nie traci ważności. Nawet jeśli dojdzie do sytuacji, w której Twoja firma nie przetrwa próby czasu, możesz ją odsprzedać. Dlaczego robić to w ten sposób? Ponieważ im większa dostawa, tym większe możliwości negocjacyjne.

Czy na pewno jej potrzebujesz?

Folia stretch to teoretycznie zabezpieczenie. Żeby wiedzieć, w jakim celu ją wykorzystujemy, warto wiedzieć przed czym. Przezroczysta folia zabezpiecza przede wszystkim przed rozpadnięciem kartonu, ponieważ nawet jeśli coś zbyt ciężkiego zostanie położone na nim w trakcie transportu, on wciąż będzie mocno ściśnięty folią, a same zabezpieczenia nie zmienią swojego położenia, dzięki czemu wciąż będą chronić zawartość opakowania.

Czarna folia stretch dodatkowo zapewnia dyskrecję, ponieważ jak wiadomo, wielu producentów drukuje na opakowaniach informacje na temat zawartości. Nie każdy kupujący może jednak chcieć, by zarówno dostawca, jak i sąsiedzi widzieli, co zostało do niego wysłane – zwłaszcza jeśli jest to chociażby nowy drogi sprzęt, który mógłby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych złodziei. Niegdyś w tym celu wykorzystywano szary papier, lecz był on niezwykle mało wytrzymały, co często powodowało problemy. Folia stretch dodatkowo ochroni karton przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, co stanowi kolejny atut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here