windykacja należności z pomocą adwokata

Skuteczna windykacja należności w pewnych sytuacjach bywa problematyczna. Jeśli nie możemy odzyskać naszych pieniędzy sami, a nasi dłużnicy nie chcą zapłacić, wtedy warto skorzystać z pomocy prawnej adwokata, który specjalizuje się w prowadzeniu windykacji.

Jak adwokat pomoże w sprawie windykacji należności?

Nie każdy adwokat specjalizuje się w sprawach związanych z windykacją należności. Warto jest sprawdzić na stronie danej kancelarii adwokackiej zakres oferowanych usług. Jeżeli mamy problem z odzyskaniem pieniędzy od naszego dłużnika, to dobrym wyborem będzie windykacja należności z pomocą adwokata z kancelariakrs.pl. Oferta tej kancelarii adwokackiej skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych, którzy mają problem z odzyskaniem należnych im długów.

Adwokaci pomogą w sprawie windykacji należności już na etapie przedsądowym oraz będą reprezentować klientów w razie braku polubownego rozwiązania, także na etapie postępowania sądowego. Dobry adwokat pomoże nam skutecznie uzyskać zapłatę wierzytelności wraz z odsetkami.

Przy wyborze kancelarii adwokackiej, która pomoże nam w sprawie windykacji należności, ważne jest to, żeby prawnicy współpracowali z komornikami. Ułatwi to znacząco proces windykacyjny.

Cała procedura windykacji zaczyna się od skierowania do dłużnika wezwania do zapłaty przez działającą w naszym imieniu kancelarię adwokacką. W sytuacji braku spłaty długu w odpowiednim terminie, nasz adwokat kieruje sprawę do sądu. Jeśli wyrok sądu będzie dla nas pozytywny, to będzie to pierwszy krok do odzyskania należności. Następnie adwokat powinien skontaktować się z komornikiem. Zajmie się ściągnięciem pieniędzy od dłużnika, które potem znajdą się na naszym koncie.

W zależności od sytuacji i rodzaju długu możliwe są egzekucje:

  • z ruchomości;
  • z rachunków bankowych;
  • z innych wierzytelności;
  • z nieruchomości;
  • i wiele innych.

Pamiętajmy, że powinniśmy korzystać z usług tylko tych kancelarii adwokackich, które specjalizują się w postępowaniach windykacyjnych. Warto jest też sprawdzić i poczytać opinie na temat danego adwokata. Należy zwrócić uwagę, czy specjalizuje się on w sprawach windykacyjnych.

Co w sytuacji, kiedy to my jesteśmy dłużnikami?

Są takie sytuacje życiowe, kiedy popadamy w długi. W takich momentach grozi nam postępowanie egzekucyjne. Warto skontaktować się wtedy z kancelarią, która oferuje usługi związane z powództwem przeciwegzekucyjnym. Dobry adwokat za pomocą różnych sposobów, np. zwolnienia zajętego składnika majątku spod egzekucji, sprawi że egzekucja przebiegnie w jak najmniej bolesny dla nas sposób.

W zależności od naszej sytuacji życiowej możemy stać się zarówno dłużnikiem, jak i wierzycielem. Niezależnie jednak od tego, w jakim położeniu się znajdujemy, powinniśmy korzystać z usług kancelarii, których adwokaci mają doświadczenie w działaniach egzekucyjnych, jak i przeciwegzekucyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here