laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decydują się osoby, które nie chcą już dłużej nosić okularów czy soczewek kontaktowych. To stosunkowo prosty zabieg, który pozwala odzyskać ostrość wzroku bez potrzeby stosowania różnych metod korekcyjnych. Cieszy się dużym powodzeniem u sportowców, dla których używanie okularów jest dosyć niewygodne. Chętnie decydują się na niego również osoby, dla których wygląd i komfort odgrywają ważną rolę. Czy każdy może poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku? Co warto wiedzieć na jego temat?

Laserowa korekcja wzroku – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Nie każdy może zostać zakwalifikowany do zabiegu laserowej korekcji wzroku – decyduje o tym lekarz, po wykonaniu szczegółowych badań. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad tym nowoczesnym rozwiązaniem, pierwszym krokiem, na który powinieneś się zdecydować jest umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas niej lekarz pozna Twoje oczekiwania, przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz ustali, czy wykonanie laserowej korekcji wzroku w danej sytuacji będzie bezpieczne i skuteczne. Zazwyczaj na pierwszej wizycie wykonywane są aż 24 specjalistyczne badania – trwa ona około godziny i można podczas niej zadawać wszelkie pytania. Jeżeli cały proces przebiegnie pomyślnie można umawiać się na zabieg – czas oczekiwania na niego trwa zazwyczaj około tygodnia, chociaż czasami to tylko jeden czy dwa dni. Jak się do niego przygotować? Zazwyczaj nie należy zakładać soczewek przez kilka lub kilkanaście dni przed zabiegiem. Nie powinno się też przed i po nim spożywać alkoholu. Warto przyjść do kliniki wypoczęty i zrelaksowanym, bez makijażu i po lekkim posiłku – wskazane jest zabranie ze sobą okularów przeciwsłonecznych z filtrem, które przydarzą się po zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku – jak wygląda?

Zastanawiasz się, ile trwa laserowa korekcja wzroku? Tak naprawdę zabieg laserem trwa zaledwie 30 sekund na jedno oko. Najwięcej czasu pochłaniają jednak przygotowania do niego – na wizytę w gabinecie okulistycznym warto więc zarezerwować około 3-4 godzin. Po całym procesie nie będziesz musiał zostawać w szpitalu, z powodzeniem będziesz mógł wrócić do domu. Przed zabiegiem każdy pacjent przechodzi jeszcze raz niektóre badania, natomiast od razu po nim, udaje się do drugiej sali na krótki odpoczynek. Przed opuszczeniem przychodni zostaje jeszcze raz skontrolowany przez lekarza. Nie musisz się obawiać, że podczas laserowej korekcji wzroku będziesz czuł ból – dzięki specjalnym kroplom silnie znieczulającym, pacjentom nie towarzyszą żadne dolegliwości bólowe. Może być odczuwalny jedynie delikatny dyskomfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here