Zamiatarka bezpyłowa. Dlaczego warto ją wybrać do firmy sprzątającej?

0
959

Nowoczesne firmy sprzątające, które świadczą usługi na najwyższym poziomie, są często zobowiązane do sprzątania różnorodnych nawierzchni o dużej powierzchni. Ręczne ich zamiatanie często po prostu nie wchodzi w rachubę, gdyż wiązałoby się z dużym nakładem pracy wielu osób, co nie jest opłacalne. Właśnie dlatego pragniemy zwrócić twoją uwagę na inną możliwość: wykorzystanie zamiatarki bezpyłowej.

Czym jest zamiatarka bezpyłowa?

Będąc właścicielem firmy sprzątającej, na pewno masz szerokie doświadczenie związane z różnego rodzaju sprzętami czyszczącymi i maszynami. Być może znasz już też zamiatarki, ale możesz zastanawiać się, czy warto inwestować w ten rodzaj urządzenia. Jeśli właśnie tak jest, lub też dopiero zaczynasz swoją przygodę z firmą sprzątającą i nie spotkałeś się do tej pory z podobnym urządzeniem, z pewnością powinieneś je poznać.

Zamiatarka bezpyłowa to urządzenie wyposażone w specjalne szczotki (dolne i boczne do czyszczenia miejsc przy ścianach), które delikatnie podrywają pył i niewielkie zabrudzenia z powierzchni. Następnie zagarniają je do wnętrza pojemnika, w którym są przechowywane aż do momentu jego opróżnienia. Dzięki odpowiednio zamontowanym osłonom, bocznym i przednim, zapobiegają wzbijaniu się kurzu.

Co ważne, zamiatarki bezpyłowe wyposażone mogą być w dodatkowe elementy, takie jak między innymi filtry, które zatrzymują cząsteczki kurzu oraz urządzenia ssące, które pozwalają na jeszcze lepsze wciąganie zabrudzeń do pojemnika. Często to ostatnie podlega regulacji i po jego wyłączeniu można sprzątać także powierzchnie mokre i wilgotne.

Zamiatarka ręczna z zasilaniem lub bez

Zamiatarki ręczne o najprostszej konstrukcji nie mają zasilania. Poruszanie nimi odbywa się dzięki sile prowadzącego, który po prostu popycha urządzenia. Istnieją jednak zamiatarki zasilane bateryjnie lub spalinowo, co odpowiada przede wszystkim za pracę dodatkowych akcesoriów, takich jak urządzenia ssące. Inwestycja w bardziej zaawansowany model pozwala jednak na jeszcze efektywniejsze sprzątanie. Przyjrzyj się dokładnie różnym modelom na stronie https://pureco.pl/29-prowadzone-zamiatarki-bezpylowe, abyś mógł zdecydować, który sprawdzi się najlepiej w twojej firmie.

Bardziej efektywne i szybsze sprzątanie

Czy stanąłeś kiedyś przed trudnym zadaniem pozamiatania dużej hali garażowej, placu, parkingu albo hali przemysłowej? Jeśli tak, na pewno wiesz, ile nakładu pracy oraz czasu potrzeba, aby wykonać takie zadanie. Zamiatarka pozwala zrobić to znacznie szybciej i efektywniej. Z jej pomocą posprzątasz duże powierzchnie, wykorzystując do tego tylko jednego pracownika (albo zupełnie samodzielnie), a na dodatek zrobisz to nawet dziesięć razy szybciej niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod sprzątania!

Wszystko dlatego, że zamiatarka podczas jednego przejazdu zbiera zabrudzenia z dużej powierzchni, równej szerokości szczotki. Co więcej, nie musisz kilkakrotnie zagarniać szczotką jednego miejsca – wystarczy jeden przejazd, aby pozbyć się całego kurzu, piasku czy drobinek śmieci z zamiatanego terenu.

Do wnętrza i na zewnątrz

Największą zaletą zamiatarek bezpyłowych jest możliwość używania ich w pomieszczeniach i na otwartych przestrzeniach. Nie musisz w tym celu kupować dwóch urządzeń – wystarczy jedno, które sprawdzi się doskonale na każdej nawierzchni, a także w rogach i przy ścianach. Zabezpieczenie przed wzbijaniem się kurzu to dodatkowa zaleta, która sprawia, że nie ubrudzisz żadnych powierzchni czy wyposażenia w pomieszczeniach, w których zdecydujesz się na używanie zamiatarki bezpyłowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here