ile zarabia śmieciarz

Zawód śmieciarz na przestrzeni lat się zmieniał, jeśli chodzi o podejście do niego. Jeszcze trzydzieści lat temu to był poważny zawód i wiele osób go zazdrościło. Dzisiaj niestety jest już inaczej i nikogo marzeniem nie jest być śmieciarzem. Z drugiej strony ktoś się musi wywozem śmieci zajmować, bo wystarczy niedługi czas żeby były problemy z zalegającymi stertami śmieci. Tak to wygląda w blokowiskach gdzie śmieci produkuje się bardzo dużo.

Dzisiaj segregacja śmieci jest konieczna, dlatego nie przyjeżdża po śmieci jeden samochód, a kilka. Oczywiście pod warunkiem, że takie samochody firma ma, bo my segregujemy śmieci, a później okazuje się, że jadą one w jedno miejsce gdzie są wysypywane. Polacy, jeśli chodzi o segregacja odpadów to muszą się jeszcze wiele nauczyć, ale powoli do tego na pewno dojdziemy.  Najważniejsze to zabrać się za segregacje śmieci, bo inne kraje robią to od bardzo dawna. Można pozbyć się szkodliwych śmieci, które zalegają na wysypiskach.

ile zarabia śmieciarz

Wiele osób mieszka blisko starych śmietników, które zostały zasypane. To ekologiczna bomba i trzeba mieć tego świadomość, dlatego warto dzisiaj dla przyszłości naszych dzieci korzystać z możliwości segregowania śmieci. Kraje rozwinięte potrafią sprowadzać śmieci do siebie, bo nie mają, czego już segregować i przerabiać. Tak to właśnie wygląda. Obecnie pracownik, który zajmuje się śmieciami zarabia w granicach trzech tysięcy złotych.

Nie jest to dużo, a tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę jak bardzo potrzebny to jest zawód, ale w Polsce zarobki nie są wysokie i każdy o tym wie. W teorii i na papierze średnia krajowa jest wysoka, ale mało, kto do niej dochodzi i tyle otrzymuje. Większość z nas ma połowę tego i dokładnie tak jest z osobami, które zajmują się wywozem śmieci. Inaczej na śmieciach zarabia pracownik szeregowy, a inaczej osoba, która taką firmę prowadzi. To, dlatego średnia w takiej firmie na pewno będzie bardzo wysoka, ale zwykły pracownik aż tak bardzo dużo pieniędzy nie zarabia. Tak to wygląda w wielu firmach.

Wywóz śmieci

Koszty wywożenia śmieci są dość wysokie. Trzeba samochodów, które będą kursowały praktycznie codziennie. Jeśli dzisiaj do nas nie przyjechali po śmieci to nie oznacza, że firma ma wolne. Są w innym rejonie miasta, bo mają ustalony grafik. Jeśli dojdzie do jakieś awarii to zaczyna się problem i w tym momencie firma nie może sobie z tym poradzić. Jeśli ktoś mieszka w blokach to wie, że w święta zbiera się ogromna ilość śmieci, dlatego trzeba nastawiać się na to, że wtedy taka firma ma mnóstwo pracy.

Trzeba się cieszyć z tego, że są na wszystko przygotowani i jak trzeba to do nas przyjadą i wszystkim będą mogli się zajmować. Nam dzisiaj nie wolno samodzielnie wywozić śmieci, dlatego trzeba liczyć na to, że na czas pojawi się firma, która się tym zajmuje. Dla nich to nie problem, bo nawet śmierci o dużych gabarytach jak kanapy zabierają. Wszystko można dzisiaj przerobić, ale trzeba chcieć to zrobić. W Polsce z tym jest bardzo różnie, bo wiele firm po prostu śmieci wyrzuca i segregacją się nie zajmują.

śmieciarka

Segregacja śmieci

Jeśli nie będziemy segregować śmieci to niestety, ale czekają nas wysokie kary. Nic nie ma za darmo i jeśli nie mamy segregacji to jest odpowiedzialność zbiorowa. Co to oznacza? W przypadku śmieci oznacza to, że trzeba będzie za nie z miesiąca na miesiąc płacić coraz więcej. Zrobi się tak jak w Niemczech gdzie sąsiad sąsiada obserwuje czy i co wyrzuca do kosza na śmieci. Jeśli zobaczy, że to jest coś nieprawidłowego to może tego, który złamał praw czekać przykra niespodzianka.

To, dlatego trzeba będzie uważać, co się segreguje i jak. W Polsce firmy, które odbierają śmieci potrafią robić zdjęcia tego, co jest niedozwolone, a co w pojemniku się znalazło. Tak to właśnie wygląda i trzeba uważać, bo kara będzie za to bardzo surowa.  Nikt z nas kar nie chce płacić, dlatego musimy wiedzieć, co, do jakiego pojemnika można włożyć. W ten sposób problemów mieć nie będziemy. Człowiek wszystkiego może się nauczyć, dlatego trzeba się będzie postarać to zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here