ile trwa staż

Dawniej staż był przeznaczony dla osób młodych. Takie osoby kończyły szkoły czy studia i odbywały staż. Dzisiaj sytuacja się zmieniła i można mieć pięćdziesiąt lat, a i tak wyślą nas na staż. Dla pracodawcy jest to bardzo korzystne, bo można będzie mieć darmowego pracownika, za którego płaci państwo. Niestety sam pracownik już taki zadowolony nie będzie, ponieważ kwota za staż jest bardzo niska. Jeśli ktoś dojeżdża do pracy to akurat większość tej kwoty przejeżdża. Oczywiście w ostatnich latach nawet kwota za staż się zwiększyła, ale nadal jest to mało.

Jeśli porównamy to, jaka jest średnia krajowa to my otrzymujemy na stażu dwadzieścia procent tej kwoty. Gdyby jeszcze staż gwarantował nam prace, ale na to nie ma, co liczyć. Można pracować i można nie mieć przedłużonej umowy. Tak się bardzo często dzieje, dlatego trzeba się zastanowić nad tym, jaką drogę wybrać. Jeśli chcemy pracować w jakimś zawodzie, bo to lubimy i nie ma innego wyjścia jak pójść na staż to na pewno trzeba będzie taką okazję wykorzystać. Ten czas na stażu będzie można wykorzystać do tego żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Może wtedy ktoś nas zauważy i będziemy mieć większe szanse na to żeby otrzymać stałą umowę o prace?

w pracy

Na pewno trzeba się starać i okazję wykorzystać, a czas pokaże jak to wszystko będzie dalej wyglądało.  Jeśli chodzi o to ile trwa staż to zasadniczo nie może on przekraczać sześciu miesięcy. Dla osób, które nie ukończyły jeszcze trzydziestego roku życia ten czas może się wydłużyć nawet do roku. Trzeba się nastawić na to, że pracujemy zdobywamy doświadczenie i później będzie można to wszystko wykorzystać. Im bardziej się będziemy starać tym lepsze efekty uda nam się uzyskać, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak szukać takich rozwiązań, które będą najlepsze z najlepszych. Lepiej byłoby iść od razu do pracy, ale staż to też dobre rozwiązanie, jeśli pracy nie ma.

Nasz nowy staż

Może być tak, że kilka lat spędzimy na stażu, bo u jednego pracodawcy będzie to maksymalnie do roku, ale drugi też chce tego samego. Musimy tylko uważać żeby w pewnym momencie się nie okazało, że połowę życia spędzimy na stażu. Problem z prawem jest taki, że tutaj nikt od pracodawcy nie wymaga żeby zatrudniał taką osobę. Dla pracodawcy każdy darmowy pracownik to duży zysk, dlatego nie ma się, co dziwić, że oferty ze stażem są częste.

Skoro można wykorzystać okazję to na pewno każdy tak samo by postąpił. Dzisiaj o pracownika nie jest łatwo, dlatego pracodawcy trochę inaczej na to wszystko patrzą. To, dlatego my pracownicy możemy na tym zyskać. Może się okazać, że szybko otrzymamy umowę o pracę i będziemy na pewno z tego powodu bardzo, ale to bardzo zadowoleni. O to właśnie nam przecież chodzi żeby można było mieć pracę i można było zacząć zarabiać normalne stawki.

staż

Dlaczego warto odbyć staż?

Na pewno dla doświadczenia pod warunkiem, że będziemy pracować tam gdzie w przyszłości chcemy zostać. Wtedy wiele na tym można zyskać i wiele się dowiedzieć. Te osoby, które chcą te zyskają na tym na pewno bardzo dużo.  Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydować na studiach czy po szkole, co chcemy robić. W tym kierunku będziemy szukać stażu. Musimy mieć świadomość tego, że po studiach nie za wiele wiemy i tego wszystkiego można będzie się dowiedzieć na stażu. Nie jesteśmy wykwalifikowanymi pracownikami, dlatego pracodawca nie może od nas zbyt wiele wymagać.

Podczas odbywania stażu można poznać ciekawych często wpływowych ludzi. To będzie procentowało na przyszłość, czyli można będzie na tym na pewno wiele zyskać, a na tym nam bardzo zależy. Dzisiaj jak się nie ma znajomości to jest problem o dobrą pracę, dlatego dbajmy o dobre relacje z takimi osobami, a wiele zyskamy.  Jeśli to nasz pierwszy staż to nauczymy się jak w ogóle pracować. Nauczymy się jak działać, współgrać z innymi. To będzie bardzo cenna lekcja, z której warto wyciągnąć dla siebie tak dużo jak to tylko jest możliwe.  Sami widzimy, że staż daje bardzo dużo, dlatego warto te pół roku życia poświecić, bo można na tym zarobić o wiele więcej niż nam się może wydawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here