Angielski online. Najciekawsze blogi o alfabetyzacji

0
543

„Kocham język angielski”.

Jest to najpopularniejsza grupa o języku angielskim w Internecie. Do tej pory ma 1 mln 360 tys. abonentów. Tutaj wyjaśnione są zasady, podane są przykłady typowych błędów, pochodzenie słów itd. Publika często publikuje cytaty znanych angielskich mówców, fakty z ich życia, quizy, memy tematyczne i inne ilustracje. Składa się z wielu ciekawych artykułów, gdzie najbardziej popularny to alfabet po angielsku

„Słownik Diki”.

To konto na Twitterze ma 466 tys. obserwujących. Tajemnicą jego sukcesu jest to, że tutaj codziennie publikuje się wybrane słowa z objaśniającego słownika. Nic zbędnego, ale ludzie to lubią.

„Wielki Anglik”.

Jest to trzeci najczęściej subskrybowany blog o języku angielskim w Internecie, czyta go ponad 311 tys. osób. Kluczem do jego sukcesu jest to, że wszystkie językowe mądrości są tu wyjaśnione prosto, krótko i pojemnie. To nie przypadek, że duże wydawnictwo zaproponowało autorowi napisanie książki na podstawie jego bloga.

„Język angielski dla leniwych”.

Ta publiczna strona o języku angielskim ma ponad 187 tys. subskrybentów. Podaje zasady i interpretacje słów. Główną różnicą pomiędzy tą grupą a innymi podobnymi jest duża liczba humorystycznych postów.

„Glazurnik języka”.

To jest cała platforma multimedialna. Początkowo edukacyjna reklama grupy „Glazariy Tongue” działała w sieciach społecznościowych Facebook. Hasło projektu brzmi: „Wszystko, co ważne i nieważne o języku angielskim i angielskim świecie”. Publikuje dyskusje na temat aktualnych problemów językowych (np. feminizmów), aktualne wiadomości, wiersze i ciekawostki. Projekt rozrósł się o kanał na YouTube, gdzie zamieszczane są wykłady z języka angielskiego lub literatury, a także o bota na Telegramie, który odpowiada na skomplikowane pytania filologiczne.

„Kultura mowy”.

Ponad 90.000 osób subskrybuje ten blog. Oprócz zasad języka angielskiego, regularnie publikuje interpretacje słów, wiersze, cytaty, wskazówki dotyczące poprawy piękna mowy i wiele innych.

„Jestem literatem! Zasady języka angielskiego”.

W tej publikacji, która ma ponad 50 tysięcy subskrybentów, główny nacisk kładzie się na zasady języka angielskiego. Jak sama nazwa wskazuje, jedną z jego cech charakterystycznych jest dogłębne przygotowanie do FCE, CAE i matury z języka angielskiego.

„Scrubs”.

Telegramowy kanał autorki Angielski edu, językoznawczyni Cambridge, ruszył niedawno, ale zapowiada się ciekawie, bo zamiast ganić analfabetyzm i odwoływać się do słowników, autorka opowiada o języku angielskim w dynamice: jak się ciągle zmienia i jak umowne są pojęcia norm i błędów. Jest to trzeźwe spojrzenie naukowca na to, jak język się pojawił, jak żyje i jak zaskakuje, przedstawione z humorem i na osobistych przykładach.

Jak widać z powyższych przykładów, poza ogólnie dostępnymi stronami do nauki angielskiego dla początkujących jest wiele stron które opiera swoją naukę na alfabecie angielskim i od niego rozpoczyna lekcje, budując napięcie i zwiększając poziom nauczania języka angielskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here