ile kosztuje wysłanie paczki

Jeśli mamy do wysłania paczkę to na pewno zastanawiamy się and tym ile może nas to kosztować? Nie jest łatwo oszacować ile nam to wyjdzie, bo przecież nie zawsze znamy się na cenach. Kurierzy i poczta mają różne cenniki. Na to ile będzie kosztowała paczka wpływa przede wszystkim waga. Im lżejsza paczka tym cena będzie niższa, ale to też jest zależne od tego gdzie ją będziemy wysyłać.  Często paczka kilogramowa wychodzi tylko nieco taniej niż ta, która waży dwadzieścia kilogramów, dlatego trzeba to wszystko sobie sprawdzić.

Istotny wpływ na cenę ma również gabaryt paczki

Jest gabart A i B, ale to też trzeba będzie sprawdzić w firmie, do której się zgłosimy. Cenniki są bardzo, ale to bardzo różne, dlatego jeśli się tego nie sprawdzi to nie będziemy wiedzieć. Na pewno paczka ponadwymiarowa będzie zawsze droższa i wtedy jej waga nie ma większego znaczenia. Musimy za nią zapłacić znaczenie więcej, dlatego trzeba będzie dokładnie sobie to sprawdzić. Najgorzej jest, jeśli sprzedamy coś przez Internet i teraz trzeba oszacować ile kosztuje paczka?

płatność

Zadanie często bardzo trudne, ale klient chce wiedzieć. Jeśli powiemy za mało to niestety, ale przyjdzie nam za paczkę dopłacić, a to w żaden sposób nam się nie opłaca. Jeśli powiemy za dużo to klient, który zobaczy na paczce ile kosztowała może czuć się oszukiwany. Tak źle i tak niedobrze, dlatego zanim coś wystawimy na sprzedaż trzeba będzie dokładnie sprawdzać jak to wygląda i wtedy będziemy na takie czy inne koszty przygotowani. Nie będzie tutaj żadnej przykrej niespodzianki, że trzeba z własnej kieszeni dołożyć do paczki. Często może to być kwota nawet dwukrotnie większa od planowanej i wesoło nie będzie.

Sprawdzamy ceny paczek

Ceny można sprawdzić przez Internet, dlatego każdy może sobie z tym poradzić. Wybieramy rodzaj paczki, jaką chcemy wysłać. Jeśli wiemy, jaka jest jej waga to ją wpisujemy. Jeśli nie wiemy to nie za dobrze tym bardziej, jeśli to ciężka paczka. Najczęściej zwykła paczka nie może ważyć więcej niż trzydzieści kilogramów, dlatego trzeba się tego pilnować. Różnica pomiędzy paczką kilogramową, a dwukilogramową to może być kilka złotych na cenie. Nie jest to dużo, ale wszystko jest zależne od tego, kto pokrywa te koszty. My na pewno dopłacać nie chcemy, dlatego zważymy sobie paczkę i wtedy wiemy, na czym stoimy i jaka będzie cena. Za paczki małe wydamy kilka do kilkunastu złotych.

Wszystko będzie zależne od gabarytu oraz od wagi. W przypadku dużych paczek cena to kilkadziesiąt złotych. Ceny nie da się jednoznacznie określić, bo można wybrać dodatkowe ubezpieczenie, podajemy wartość paczki i wtedy wszystko się zmienia. To, dlatego trzeba sprawdzać na poczcie, jaki mają cennik, ale również sprawdzać ich konkurencje, bo firm jest naprawdę bardzo dużo, co oznacza, że każdy dla siebie znajdzie taką ofertę, jaka chociaż w części będzie go zadowalała. Warto poświecić na szukanie trochę czasu, a nie wybierać kogoś przypadkowego, kogo akurat ofertę, jaką pierwszą znaleźliśmy. Wtedy szybko zorientujemy się w tym temacie i będziemy wiedzieć jak cała sytuacja wygląda.

paczki

Wysłanie paczki zagranicę

Tutaj ceny są już całkowicie inne. Na pewno będą o wiele wyższe. Sprawdzamy w takiej sytuacji nie tylko to, jaka jest cena za konkretom wagę czy gabaryt. Tutaj wpływ na cenę ma to, do jakiego kraju wysyłamy paczkę. Trzeba będzie sprawdzać wszystkie firmy, bo ceny mogą się znacząco od siebie różnić, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak analizować wszystko w taki sposób żeby można było na tym jak najwięcej dla siebie zyskać.

To przecież jest dla nas bardzo ważne żeby zaoszczędzić na paczce, a zagraniczne paczki są bardzo drogie. Można zapłacić za niewielką paczkę nawet kilkaset złotych, dlatego na takie koszty trzeba być nastawionym.  W naszym interesie jest zaoszczędzić na paczce, dlatego tak długo szukamy odpowiedniej oferty aż znajdziemy tę jedną, jedyną, która bardzo dobrze pasuje do naszych wszystkich wymagań. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z tego, że tak długo szukaliśmy, ale ją znaleźliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here