słowka angielskie

Czy kochasz podróże? Czy czujesz potrzebę pracy z zagranicą bądź fascynują cię języki obce? Obecnie ludzie jak nigdy wcześniej podróżują. Wycieczki, migracje stały się banalnie proste i nie wymagają posiadania ogromnej ilości pieniędzy. Jednak jedna rzecz jest przydatna- umiejętność rozmawiania. Jednak obecnie jest tyle języków, że ciężko znać je wszystkie. Zobaczmy w takim razie jakiego języka warto się uczyć, dlaczego warto się go uczyć i w jakich sytuacjach może się przydać.

Uczenie się języka obcego, jakiegokolwiek języka obcego, jest świetne dla naszego mózgu, pomaga nam ćwiczyć pamięć, ulepsza proces koncentracji, mamy szersze horyzonty i możemy się łatwiej odnaleźć w kulturze obcego kraju. Mówi się również, że uczenie się nowego języka to uczenie się nowego sposobu myślenia. To pozwoli wam być otwartymi na różne nowe doświadczenia życiowe.

słownik angielski

Myślę, że wielu z was zdaje sobie sprawę, że aktualnie to język angielski jest językiem międzynarodowym. Jeśli pasjonują nas podróże zagraniczne to bez języka angielskiego jesteśmy niejako inwalidami. Naturalnie możemy próbować tworzyć mieszankę, polsko- rosyjsko- angielsko- niemiecką dodając oczywiście znaki migowe, ale czyż życie nie byłoby prostsze i przyjemniejsze kiedy byśmy mogli posługiwać się jednym językiem? Poza tym kiedy zdarzają się jakiekolwiek nieprzewidziane okoliczności podczas podróży, a ty nie jesteś w stanie powiedzieć o co chodzi, pozostaje ci tylko poleganie na innych osobach, co często jest niekomfortowe oraz nie zawsze rozwiązuje sytuację, z którą mamy problem.

Statystki podają, że język angielski zna około 1, 5 miliarda ludzi, którzy są na wszystkich kontynentach. Kolejną zaletą jest to, że angielski jest językiem nauki, biznesu czy też dyplomacji. Dzięki znajomości możesz studiować w różnych uczelniach na całym świecie, ale także coraz częściej zauważa się to również w Polsce, wiele firm wymaga dobrej znajomości języka angielskiego. Dobra znajomość języka angielskiego pozwoli ci także podejść do znanych testów językowych dzięki którym polepszysz swoje kompetencje, znajdziesz lepszą pracę i najprawdopodobniej będziesz więcej zarabiać.

Język angielskie jest też językiem stosunkowo prostym do nauczenia. Może początkowo nie jest łatwo w to uwierzyć mając w pamięci wszystkie czasy – Present Perfect, Past Perfect, Past Perfect Continuous- brzmi przerażająco. Jednak zagłębiając się zauważamy, że rzeczowniki nie posiadają różnorakich końcówek, pomyśl o języku, w którym pisany jest artykuł- ile posiadamy końcówek?! Czasowniki w języku angielskim niemal we wszystkich osobach są takie same.

Język angielski nas otacza. Często ulubieni wykonawcy, ulubione filmy czy książki są właśnie w języku angielskim. Dzięki znajomości języka bez problemu będziesz rozumiał o czym śpiewa twój ukochany zespół, ale także będziesz mógł oglądać filmy i słyszeć naturalny głos aktorów. Czytanie książek w oryginale też jest ogromnym plusem. Warto również pamiętać, że nie wszystkie filmy, seriale, książki czy gazety są tłumaczone na język polski, dlatego też język angielski umożliwia ci dostęp do jeszcze większych zasobów informacji oraz wiedzy.

angielski

Nauka języka obcego, również angielskiego ma także działanie psychologiczne. Dlaczego możemy tak powiedzieć? Ponieważ język obcy dodaje pewności siebie. Kiedy jesteś w sytuacji, że nie wiesz co powiedzieć, bo nie znasz słów czujesz się bardzo niekomfortowo. Jednak jeśli to ty wodzisz prym podczas konwersacji w języku obcym, twoja pewność siebie wzrasta i czujesz się dumny. W sytuacjach, w których twoi znajomi nie znają angielskiego ty możesz być ich doradcą i przewodnikiem.

W takim razie jeśli macie możliwość warto uczyć się języka angielskiego, jest to język, który poznaje ogromna rzesza ludzi, używany na wszystkich kontynentach naszej planety. Zobaczycie jak ogromne korzyści daje biegłe posługiwanie się tym językiem i jakie ogromne możliwości otwiera. Oczywiście warto również uczyć się innych języków- hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski. Wszystko zależy od waszych planów na życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here